Pytania

Masz pytanie a my mamy odpowiedź

Jak często wykonywać zabieg endermologii

Pełna seria zabiegów składa się z 10-20 wizyt, które wykonuje się 2-3 razy w tygodniu, tak aby między kolejnymi wizytami była przynajmniej jednodniowa przerwa Wynika to m.in. z uwrażliwienia skóry. Codzienny masaż może zwiększyć uczucie dyskomfortu oraz doprowadzić do „przepracowania” mięśni, czego efektem będą „zakwasy”. Występuje wtedy również większe ryzyko wystąpienia drobnych siniaków.
W dalszym etapie mogą to być 1-2 zabiegi tygodniowo. Po zakończeniu serii zabiegów, dla podtrzymania efektu zaleca się 1 zabieg w miesiącu. Endermologię można wykonywać o każdej porze roku.

Jak wygląda zbieg endermologii

Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetolog przeprowadza wywiad z pacjentem. Po konsultacji ustalany jest harmonogram zabiegów. Pacjent jest informowany o przeciwwskazaniach i efektach  serii zabiegów.
Następnie przebiera się w niezbędny zakupiony/własny strój do Endermologii i zostaje zaproszony na fotel kosmetologiczny. Urządzenie do Endermologii wyposażone jest w głowicę, którą wykonywany jest podciśnieniowy masaż mechaniczny. Rolki głowicy pobudzają skórę i tkanki, dzięki czemu następuje redukcja tłuszczu, sylwetka staje się wymodelowana, cellulit zostaje zredukowany, a ciało i skóra są ujędrnione. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny. Zabieg trwa około 45 minut i powtarzany jest w serii minimum 10, każdy co 2-3 dni, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Czy konieczne jest stosowanie stroju do endermologii

Strój do Endermologii jest niezbędny. Można go zakupić w Dream Line Studio w cenie 90 zł. (do karnetu 20 masaży – strój GRATIS) lub przyjść z własnym czystym strojem. Chroni on bowiem skórę przed urazami mechanicznymi, zaciąganiem włosków czy podszczypywaniem. Pełni również funkcję higieniczną, nie narusza naszej intymności oraz ułatwia przesuwanie głowicy (dzięki niemu ruchy rolek są płynniejsze). Strój ma zaciemnione miejsca intymne.
Można go założyć na gołe ciało lub założyć jednorazową bieliznę, dopuszczalna jest też  własna, mocno wycięta, np. stringi. Zakładając strój należy zawsze uważać, aby nie zaczepić o niego żadnym ostrym przedmiotem czy nawet paznokciem, ponieważ łatwo może dojść do jego przerwania. Nadwątlona struktura materiału będzie się rozciągać podczas wykonywania zabiegu, więc strój będzie ulegał dalszym uszkodzeniom.

Czy endermologia boli i czy mogą powstać po niej siniaki

Wiele osób zastanawia się, czy Endermologia boli. Zabieg ten jest formą masażu i ma przypominać masaż manualny. Oczywiście odczucie jest sprawą indywidualną i zależy od wrażliwości na ból, jednak Endermologia przede wszystkim ma relaksować i odprężać. Zabieg może wywołać delikatne zaczerwienienie skóry, które zazwyczaj ustępuje po kilkudziesięciu minutach od zakończenia masażu.
Chociaż jest to zabieg nieinwazyjny, może też zdarzyć się, że po jego wykonaniu pojawią się na ciele siniaki. Szczególnie możliwe jest to na początku kuracji, kiedy skóra nie jest jeszcze przyzwyczajona do pracy głowicy Endermologii. Dzieje się tak szczególnie w miejscach ze zgromadzoną tkanką tłuszczową czy też zbitym celullitem. Z czasem skóra przyzwyczaja się do odczuć wywołanych Endermologią. Poprawia się jej bariera ochronna oraz odporność na powstawanie siniaków. Warto pamiętać o tym, że zabieg Endermologii sprawdzi się doskonale w przypadku intensywnego wysiłku fizycznego. Mechaniczny ucisk pod ciśnieniem przyspiesza regenerację mięśni, więzadeł i ścięgien, dlatego z powodzeniem można go wykorzystywać do niwelowania zakwasów powstałych w wyniku treningu lub siniaków.

Czy mężczyźni mogą korzystać z endermologii

Wymodelowane i szczupłe ciało, to marzenie nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. W szczególności dotyczy to ujędrniania skóry, redukcji obwodów, wymodelowania sylwetki czy wzmocnienia tkanki łącznej. W ostatnim czasie da się zauważyć, że Panowie, coraz chętniej decydują się na zabiegi, które mają pomóc im w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Endermologia jest też skuteczna w walce z nowopowstałymi rozstępami oraz pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. W Dream Line Studio posiadamy szary strój dla mężczyzn.

Czy mogę odczuwać zakwasy po zabiegu endermologii

Podczas zabiegu Endermologii, oprócz zasysanej skóry, angażowane są do pracy także mięśnie, co powoduje ich napinanie i kurczenie się. Po wykonaniu masażu możemy więc odczuwać delikatne „zakwasy”. Nie powinny one jednak wpływać na codzienne funkcjonowanie. Znikają zazwyczaj po upływie 2 dni.

Czy mogę wykonywać endermologię jeśli mam popękane naczynka

Popękane naczynka są przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu, jednak jest małe odstępstwo od tej sytuacji. Gdy naczynka występują pojedynczo, Endermologia może być wykonana (bez żadnych konsekwencji). Wystarczy wtedy pominąć problematyczne okolice, o których należy poinformować kosmetologa przeprowadzającego zabieg. Jednak w  przypadku skóry płytko unaczynionej lub gdy występuje ogólna skłonność do pękających naczynek, istnieje większe ryzyko, że po przeprowadzeniu zabiegu pojawią się kolejne zmiany. W takich okolicznościach lepiej zastąpić Endermologię inną kuracją modelującą.

Jak często można wykonywać presoterapię

Kurs jest ustalany przez kosmetologa w oparciu o analizę problemu i cele terapii. Składa się średnio z 10-15 zabiegów przeprowadzanych z przerwą 2-4 dni. Nie warto przeprowadzać zabiegów codziennie – to przeciąża organizm i nie daje pożądanych efektów. Przerwy między zabiegami są potrzebne, by organizm przyzwyczaił się do zmian. Zabieg trwa od 30 do 45 minut. W celu utrwalenia efektu należy przeprowadzać 1 zabieg miesięcznie lub ponownie przejść kurs nie wcześniej niż za pół roku. Dobra dieta i umiarkowany wysiłek fizyczny (na przykład, poranna gimnastyka) sprawiają, że efekt terapii utrzymuje się dłużej.
Zabiegi Presoterapii można wykonywać o każdej  porze roku.

Czy depilacja woskiem boli

Niestety, ten zabieg nigdy nie będzie zbyt przyjemny, ale efekt wynagradza poświęcenie.
Czy zabieg boli, niestety tak. Natężenie bólu zależy od wrażliwości danej osoby na ból, od wrażliwości skóry, od długości i gęstości włosków, od miejsca depilowanego (najbardziej boli depilacja bikini, pach i wąsika). Nogi depilujemy woskiem twardym, bikini zaś woskiem miękkim (zmniejsza to ból i jest dokładniejszą formą  na tę okolicę) .

Czy zabieg oczyszczania twarzy jest bezpieczny

Ręczne czyszczenie twarzy to bezpieczny proces. Chociaż nie ma żadnych skutków ubocznych, skóra może nadal zaczerwienić się przez kilka dni po zabiegu. W tym okresie zaleca się stosowanie delikatnych kosmetyków, zwracając szczególną uwagę na higienę i delikatny makijaż. Ważne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej przed wyjściem z domu, aby uniknąć bezpośredniego światła słonecznego oraz wysokich i niskich temperatur, takich jak sauny i solaria.

Jak często należy wykonać zabieg manualnego oczyszczania twarzy

Zabieg manualnego oczyszczania twarzy to zabieg jednorazowy, który jednak trzeba powtarzać. Najczęściej podczas jednego oczyszczania udaje się usunąć większość zanieczyszczeń, takich jak zaskórniki i wągry. Panie z tłustą skórą powinny zgłaszać się co 4 – 6 tygodni. Jeżeli skóra nie zanieczyszcza się tak szybko, wystarczy jeden zabieg co dwa miesiące.